Uczelnie

Opole to miasto akademickie. 26 tysięcy studentów kształci się na sześciu opolskich uczelniach wyższych. Trzy z nich Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska i Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu to uczelnie państwowe, pozostałe trzy Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Wyższa Szkoła Bankowa oraz Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego to uczelnie niepubliczne. W roku akademickim co czwarta napotkana na ulicach miasta osoba jest studentem.

Opolskie uczelnie blisko współpracują z biznesem. Porozumienia zawarte przez opolskie szkoły wyższe z przedsiębiorcami mają konkretne rezultaty. To w Opolu powstaje centrum badawczo-rozwojowe jednej z największych na świecie firm z branży automatyki przemysłowej ifm ecolink. Swój dział badawczy ma największy na świecie producent pojazdów czterokołowych oraz motocykli Polaris. We współpracy z Politechniką Opolską rozwija swoje produkty jeden z najbardziej znanych na świecie producentów obsługujących plany filmowe – firma MovieBird.

Decydując się na Opole masz pewność, że będziesz studiował na świetnej uczelni a jeśli tylko zechcesz będziesz mógł znaleźć pracę w konkurencyjnym i rozwojowym środowisku.