Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Uczelnie – Opole Kampus

Uczelnie

Opole to miasto akademickie. 20 tysięcy studentów kształci się na czterech opolskich uczelniach wyższych. Dwie z nich Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska to uczelnie państwowe, pozostałe dwie Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, WSB Merito Opole to uczelnie niepubliczne.

Opolskie uczelnie blisko współpracują z biznesem. Porozumienia zawarte przez opolskie szkoły wyższe z przedsiębiorcami mają konkretne rezultaty. To w Opolu powstaje centrum badawczo-rozwojowe jednej z największych na świecie firm z branży automatyki przemysłowej ifm ecolink. Swój dział badawczy ma największy na świecie producent pojazdów czterokołowych oraz motocykli Polaris. We współpracy z Politechniką Opolską rozwija swoje produkty jeden z najbardziej znanych na świecie producentów obsługujących plany filmowe – firma MovieBird.

Decydując się na Opole masz pewność, że będziesz studiował na świetnej uczelni a jeśli tylko zechcesz będziesz mógł znaleźć pracę w konkurencyjnym i rozwojowym środowisku.