Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Klimat studencki – Opole Kampus

Klimat studencki

Opole zapewni Wam bogatą ofertę zajęć i mnóstwo sposobów na wykorzystanie wolnego czasu. W mieście pełno jest terenów zielonych i wypoczynkowych połączonych siecią ścieżek rowerowych, do których nie dociera zgiełk miasta. Idealnymi miejscami na wypoczynek są Wyspa Bolko, nabrzeże „Młynówki”, „Park Nadodrzański”, „Bulwar Karola Musioła”, a przede wszystkim ZOO Opole, które jest jednym z najładniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jeśli preferujecie aktywny wypoczynek w chwilach wolnych możecie korzystać z oferty wielu obiektów sportowo-rekreacyjnych w tym m.in. sztucznego lodowiska „Toropol”, 50 metrowego basenu krytego „Wodna Nuta” oraz 25 metrowego „Akwarium”, basenu letniego „Błękitna Fala”, Centrum Sportu przy ul. Północnej oraz kręgielni, klubów fitness i siłowni. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają też do swojej dyspozycji nowoczesny stadion lekkoatletyczny, z zapleczem treningowym oraz fitness.

Dla Tych, którzy lubią życie nocne, oferta miasta skupiona wokół jego ścisłego centrum to szansa na dobrą zabawę. Rynek i Mały Rynek, ulice Krakowska, Szpitalna i Osmańczyka z dziesiątkami knajp, pubów i dyskotek nie zasypiają razem z miastem. W centrum Opola, tysiące studentów spotykają się na wspólnej zabawie. Jeśli lubicie zjeść poza domem w Opolu znajdziecie świetne restauracje i jadłodajnie. Od szybkich dań na wagę po doskonałe kuchnie z całego świata z pewnością znajdziecie coś dla siebie i na Waszą kieszeń.

Najbarwniejszym akcentem studenckiego życia są majowe Piastonalia, wiosna w klimacie kultury trwa jednak przez cały rok. Każdy może brać udział w koncertach, występach kabaretów i grup teatralnych, a Ci, którzy mają zacięcie artystyczne sami mogą stać się częścią naszego studenckiego święta.

Opole to Stolica Polskiej Piosenki. Co roku odbywają się tu popularne festiwale, a najsłynniejsze z nich to Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej oraz Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, który przyciąga największe gwiazdy światowej muzyki. Do prestiżowym wydarzeń w życiu miasta i kraju należą także Opolskie Konfrontacje Teatralne czy Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek.

Wszystko to sprawia, że miasto, jego mieszkańcy i studenci tworzą niezapomniany klimat i atmosferę do studiowania.