Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Organizacje studenckie – Opole Kampus

Organizacje studenckie

Akademicki charakter miasta podkreślają studenckie organizacje, które w różnorodny i aktywny sposób rozwijają zainteresowania swoich członków, organizując ciekawe przedsięwzięcia. W trakcie studiów w Opolu trudno jest nie natknąć się na ich działalność, warto więc również się do nich przyłączyć.

Samorządy Studenckie dbają o przestrzeganie praw i obowiązków studentów na uczelniach, są rzecznikiem spraw studenckich przed władzami uczelni oraz organizują dużo wydarzeń skierowanych do studentów i mieszkańców Opola. Jeśli chcecie się zaangażować w ich działalność zachęcamy do lektury na stronach samorządów studenckich: Uniwersytetu Opolskiego, Politechniki Opolskiej i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Jeśli lubicie media i chcielibyście się realizować w tej dziedzinie nasze media studenckie są świetną kuźnią młodych dziennikarzy oraz okazją by śledzić najświeższe uczelniane wiadomości. Wśród nich prym wiodą: Radio Emiter, Radio Sygnały, Telewizja „Seta” czy Gazeta Studencka.

Tych, którzy są fanami sportu i chcieliby być z nim jeszcze bliżej związani, zachęcamy do współpracy z akademickimi związkami sportowymi a wśród nich AZS Politechniki Opolskiej i AZS Uniwersytetu Opolskiego.

Koła Naukowe to najlepsze miejsce do rozwijania swoich pasji i ambicji naukowych. To właśnie w kołach naukowych bardzo często swoje kariery rozpoczynali naukowcy, którzy są teraz wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach. Jeśli zajęcia w programie studiów to za mało, koła naukowe, znajdujące się przy każdym wydziale, każdej uczelni są do Twojej dyspozycji. Nie będziemy ich tu wymieniać bo są ich setki i znajdziecie je na każdej uczelni ich wydziałach.