Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Wielkie otwarcie PNT ! – Opole Kampus

Wielkie otwarcie PNT !

Wielkie otwarcie PNT !

26 maja br. otwieramy nową siedzibę Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Jak na instytucję odpowiedzialną za kreowanie wynalazków i innowacji przystało, również na oficjalnym otwarciu będzie można się spodziewać wielu atrakcji np. robotów, dronów oraz innych technologicznych nowinek. Nieszablonowy i niespotykany do tej pory będzie chociażby sposób przecinania wstęgi. Ale szczegółów na razie nie zdradzamy. Wyjdą one na światło w dzień otwarcia, po godz. 16:00.

Budowa PNT trwała niespełna rok. Gotowy jest inkubator oraz budynek laboratoryjno-doświadczalny. Inkubator jest bazą biurową dla usług IT, projektowych, doradczych czy marketingowych. Wyposażony jest m.in. w szerokopasmowy internet. Przedsiębiorcy będą mogli też korzystać z sali konferencyjnej i pomieszczeń socjalnych. Budynek laboratoryjno-doświadczalny to z kolei cztery hale technologiczne oraz pomieszczenia laboratoryjne i biurowe.

– Zależy nam na współpracy ze środowiskiem naukowym, podpisaliśmy umowy z wszystkimi uczelniami opolskimi z całego województwa – tłumaczy prof. Jarosław Mamala, prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.

Obydwa oddane budynki mają ok. 1,7 tys. mkw. powierzchni. Koszt ich budowy to 14,6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego kwotą 6 mln zł.