Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Światowa konferencja paleontologów w Opolu – Opole Kampus

Światowa konferencja paleontologów w Opolu

Światowa konferencja paleontologów w Opolu

Prawie 150 utytułowanych gości z większości krajów europejskich (Włoch, Niemiec, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Węgier, Danii i oczywiście Polski), a również z Chin, Argentyny, Kanady, Panamy, Tajlandii i USA, zjedzie do Opola we wtorek, 7 lipca na coroczny, trzynasty już, zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Paleontologów Kręgowców (EAVP – the European Assosiation of Vertebrate Palaeontologists).

To ważne spotkanie naukowców i poszukiwaczy z całego świata po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, co zawdzięczamy aktywności Zakładu Paleobiologii Uniwersytetu Opolskiego, który o taką konferencję zabiegał, lecz także niezwykłości miejsca, jakim są wykopaliska w Krasiejowie. Dla każdego badacza i poszukiwacza zwierzęcych skamielin sprzed milionów lat krasiejowskie wyrobiska są pod względem naukowym nie do przecenienia.

Zjazd rozpoczyna się dzisiaj (7 lipca) uroczystością otwarcia w Muzeum Śląska Opolskiego (godz.18.30) i potrwa do niedzieli 12 lipca. W międzyczasie kilkadziesiąt fascynujących odczytów i prelekcji, głównie w auli Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej 48 i w SCK. Wszystkich chętnych zapraszamy do podziwiania wystawy Paleoart, która ulokowana jest na drugim piętrze budynku przy ulicy Oleskiej 48. Sponsorem wydarzenia jest Urząd Miasta Opola.