Opole zaprasza studentów

Opole zaprasza studentów

Na przełomie maja i czerwca przyszli studenci zjeżdżają do Opola. We współpracy z Politechniką Opolską, Uniwersytetem Opolskim oraz Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu zachęcamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do podjęcia studiów w Opolu.

W tym roku gościmy młodzież z Częstochowy, Raciborza, Kędzierzyna- Koźla, Kluczborka, Gliwic, Radomska oraz Wielunia. W trakcie pobytu w Opolu goście mają okazję poznać ofertę naszych uczelni oraz wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach np. rozprawach sądowych, symulacjach porodu, chińskiej kaligrafii czy w zajęciach laboratoryjnych z sieci neuronowych, technologii wysokich napięć lub robotyki humanoidalnej.

Opole to jedno z niewielu miast w Polsce, które przygotowało kompleksowy system wsparcia studenta tzw. „Sześciopak” w skład, którego wchodzi sześć narzędzi wsparcia środowiska akademickiego w tym trzy programy stypendialne. Więcej o naszych uczelniach, stypendiach, grantach i formach wsparcia studentów przeczytać można na stronie www.opolekampus.pl.