Opole – miasto naturalnej i bezpiecznej żywności

Opole – miasto naturalnej i bezpiecznej żywności

Seminarium Wydziału Chemii „Opole – miasto naturalnej i bezpiecznej żywności” odbędzie się w piątek 10 czerwca 2016 roku w Auli A na Uniwersytecie Opolski ul. Oleska 48 w godz. od 16:00 do 19:00.

W ostatnim okresie,  wśród konsumentów, nowego wymiaru nabiera zdrowe żywienie. Jednym z trendów w tym zakresie są innowacje takie jak żywność funkcjonalna, żywność medyczna, żywność wzbogacona, suplementy diety, dodatki do żywności. Mnogość definicji oraz ich niezrozumienie niejednokrotnie budzi wśród społeczeństwa wątpliwości.

W trakcie otwartego spotkania pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego, podzielą się wiedzą dotyczącą składu chemicznego żywności, wykorzystania substancji bioaktywnych w codziennej diecie oraz roli żywności w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. W trakcie dyskusji odpowiedzą na pytania i wątpliwości w tym zakresie.

Celem seminarium jest również zachęcenie młodych ludzi do rozwijania wiedzy z zakresu nauk chemicznych i zaproszenie do studiowania na kierunku Chemia i analityka żywności.