Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Nowa inwestycja firmy ifm ecolink w Opolu- budowa Centrum Badań i Rozwoju. – Opole Kampus

Nowa inwestycja firmy ifm ecolink w Opolu- budowa Centrum Badań i Rozwoju.

Nowa inwestycja firmy ifm ecolink w Opolu- budowa Centrum Badań i Rozwoju.

ifm ecolink w Opolu w dniu dzisiejszym koncentruje swoje działania w obszarze projektowania i wytwarzania produktów do zastosowań w automatyce przemysłowej. Produkty wytwarzane w Opolu to głównie okablowanie ze złączami przemysłowymi. Wysokie klasy produkty z unikalnymi opatentowanymi rozwiązaniami znajdują zastosowanie w branży spożywczej, przemysłowej oraz w atmosferach eksplozyjnych spełniając wymagania ATEX. Zakład w Opolu jest częścią ifm electronic GmbH producenta zaawansowanej techniki automatyzacyjnej min. w zakresie pomiarów, sterowania, regulacji. Od założenie tj. 1969 ifm electronic GmbH opracowuje, produkuje i dystrybuuje na cały świat czujniki, sterowniki i systemy do automatyki przemysłowej.

W dniu 23.04.2015 odbyła się ceremonia wkopania kamienia węgielnego pod nową inwestycję Centrum Badań i Rozwoju grupy ifm w Polsce.

W roku 2014 r. została zakupiona działka o powierzchni 2,01 ha, a w 2015 r. zostało uzyskane pozwolenie na budowę Centrum Badań i Rozwoju ifm ecolink w Opolu.

Mając na celu dostosowanie się do coraz większej globalizacji oraz wzrostu wydajności, powstanie profesjonalne, nowoczesne Centrum Rozwoju o łącznej powierzchni 3.713 m kw.

W nowym Centrum ma znaleźć pracę około 100 inżynierów (programistów, inżynierów sprzętowych jak również inżynierów procesu i konstruktorów). Jako firma z sektora technologicznego, ifm buduje solidne zaplecze w postaci inżynierów.

Nowy obiekt jest zbudowany podobnie jak pierwszy zakład ifm ecolink w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jest to pierwsze takie Centrum grupy ifm w Polsce.

Nowe Centrum przyczyni się nie tylko do powstania nowych miejsc pracy, ale też do wzrostu gospodarczego-technologicznego regionu. Tym krokiem ifm wychodzi naprzeciw wzrastającym wyzwaniom rynku pracy, gdzie postęp technologiczny i nowoczesność warunkuje pozycję na rynku.

„(…) Cieszymy się, że nasze Centrum Rozwoju Badań i Rozwoju powstaje tutaj w Opolu, wzmacniając tym samym potencjał naszego Regionu” – mówi A. Durdyń Dyrektor Zarządzający ifm ecolink Sp. z o. o.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w nowym Centrum Badań i Rozwoju prosimy o kontakt z ifm ecolink Sp. z o. o. tel. 77 540 2000 lub Dział HR 77 5402053, CV proszę wysyłać na adres- rekrutacje.ecolink@ifm.com