Noc nauki w Opolu

Noc nauki w Opolu

Już 10 czerwca 2016 rozpoczyna NOC Nauki inaugurująca  XIV Opolskiego  Festiwal Nauki.

Start od 16:00 trzema wydarzeniami: Finał konkursu LinguaFest, seminarium „Opole – miastem zdrowej i bezpiecznej żywności”, życie na dnie zbiorników wodnych rozpoczynający cykl wydarzeń przyrodniczych w obiekcie Uniwersytetu Opolskiego ul.Oleska 22.

Zapraszamy o 18:00 do Studenckiego Centrum Kultury na Koncert Inauguracyjny podczas, którego będą występować laureaci Konkursu LinguaFest oraz studenci i pracownicy Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UO oraz na wielką ucztę dawnych obyczajów z archeologami Uniwersytetu Opolskiego w miasteczku przy Studenckim Centrum Kultury aż po zmrok min. na spektakl „Jak to ze chrztem było, czyli stare i nowe w jednym kotle warzone”.

Ponadto podczas Wirtualnej Akademii Astronomii będziemy mogli zobaczyć wspaniały wykład z pokazami pokazujący Fizykę w Gwiezdnych Wojnach. Zapraszamy na wydarzenia chemiczne, fizyczne, astronomiczne  i informatyczne w obiekcie Uniwersytetu Opolskiego na ul. Oleskiej 48. Całą zabawę zakończy występ „Alicja w krainie ognia” zespołu Mantikora.

Uczta Naukowa rozpocznie na Uniwersytecie Opolskim XIV Opolski Festiwal Nauki (10-13.06.2016 informacje na stronie festiwal.opole.pl).