Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Młodzi naukowcy pomagają miastu – Opole Kampus

Młodzi naukowcy pomagają miastu

Młodzi naukowcy pomagają miastu

Opolscy studenci wiedzą jak zdawać sesję i bronić prace dyplomowe. Wiedzą również jak budować mosty i udrożniać komunikację miejską w Opolu. 1 lipca oficjalnie zakończył się projekt „Tymczasowa przeprawa przez rzekę Odrę” realizowany przez Studenckie Koło Naukowe „Roads & Bridges” działające przy Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej.

Badania, które zrealizowali młodzi naukowcy dotyczyły usprawnienia tras rowerowych, ułatwień komunikacyjnych. Jednak głównym punktem ich analizy były możliwości ułatwienia komunikacji samochodowej w Opolu podczas remontu mostu na ul. Niemodlińskiej, w tym budowy tymczasowej przeprawy.

Obecny na podsumowaniu Zastępca Prezydenta Miasta, Mirosław Pietrucha dziękował studentom profesjonalnej realizacji projektu oraz zapowiedział dalszą, pogłębioną współpracę od nowego roku akademickiego. W trakcie spotkania z władzami wydziału Budownictwa i Architektury, omówiono również tematy, które Urząd Miasta może realizować wspólnie z naukowcami.