Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Młodzi i genialni uczniowie Gzowskiego z wizytą u Prezydenta – Opole Kampus

Młodzi i genialni uczniowie Gzowskiego z wizytą u Prezydenta

Młodzi i genialni uczniowie Gzowskiego z wizytą u Prezydenta

Dziś uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu, którzy święcą triumfy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz zgłaszają kolejne patenty m. in. w technologiach OZE gościli u Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

Wśród gości znaleźli finaliści 37. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej czyli Jakub Górny, Krzysztof Stasch oraz Marcin Strzelczyk, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Swój indywidualny sukces dorzucił Krzysztof Stasch zostając najlepszym młodym geodetą w kraju. Cała trójka podkreślała, że nie było by ich sukcesu bez doskonałej kadry nauczycielskiej m. in. Panów Jarosława Gawrysia oraz Marcina i Michała Mazierków.

Dzięki drużynowej wygranej wychowanków Gzowskiego przywilej organizacji kolejnej ogólnopolskiej olimpiady młodych geodetów i kartografów przypadł właśnie ich szkole, dzięki czemu to Opole za rok ściągnie najlepszych adeptów geodezji i kartografii do siebie.

Oprócz finalistów Olimpiady podczas spotkania zaprezentowali się Roman Czelik oraz Tomasz Sacała autorzy projektu przenośnej toalety „Aquarius”, której głównymi zaletami jest jej bezdotykowa obsługa oraz pełna autonomiczność energetyczna uzyskana za sprawą ogniw fotowoltaicznych. Ponadto projekt wyróżnia się ergonomicznością oraz estetyką. Młodzi twórcy mając na uwadze zalety przedstawionego pomysłu walczą o jego szerokie zastosowanie podczas Międzynarodowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Kolejnym z młodych wynalazców biorących udział w spotkaniu był Denis Schymanietz autor projektu fotowoltaicznych płytek balkonowych i tarasowych.

Wynikiem spotkania jest dalsza współpraca Prezydenta Miasta Opola z ZSTiO im. Kazimierza Gzowskiego w celu wsparcia ich warsztatu dydaktycznego jak i aspiracji wychowanków w dążeniu do zdobywania wiedzy oraz kreowania nowych rozwiązań.