Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giumostr/domains/opolekampus.pl/public_html/wp-content/plugins/MapListPro/cmb_metaboxes/init.php on line 746
Baza zagadnień dla opolskich żaków – Opole Kampus

Baza zagadnień dla opolskich żaków

Baza zagadnień dla opolskich żaków

Urząd Miasta Opola we współpracy z uczelniami wyższymi oraz przedsiębiorcami oddaje do dyspozycji opolskich żaków bazę zagadnień zorientowaną wokół potrzeb rynku pracy.

Miasto Opole to prężnie rozwijający się i stale zyskujący na znaczeniu ośrodek akademicki oraz gospodarczy. Społeczność akademicka stanowi istotny element tkanki miejskiej. Jak pokazały badania co czwarty mieszkaniec miasta to student jednej z sześciu opolskich uczelni. Tak duża liczba młodych ludzi znacząco wpływa na wiele dziedzin życia miasta, które determinują jego rozwój tym samym zobowiązując lokalny samorząd do działań mających na celu wsparcie środowiska akademickiego.

Pragnąc wykorzystać potencjał opolskich uczelni jak i środowiska gospodarczego oraz wzmocnić ich miastotwórczą rolę, przedstawiamy bazę zagadnień, która może znaleźć swe odzwierciedlenie zarówno w ramach tematów prac dyplomowych jak i zajęć oraz zaliczeń realizowanych w trakcie toku studiów (załącznik). Baza została opublikowana na podstawie tematów zgłoszonych przez opolskich przedsiębiorców, promując ideę studiów opartych o potrzeby rynku pracy.

Główne korzyści dla studentów płynące z korzystania z bazy prac to m.in.:

  • efektywne wykorzystanie potencjału intelektualnego studentów opolskich uczelni wyższych;
  • korelacja toku nauczania odpowiadająca potrzebom opolskiego sektora gospodarczego poparta elementami praktyki w zawodzie;
  • okazja do nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą;
  • wsparcie absolwentów, wchodzących na rynek pracy w ramach dedykowanej oferty preinkubacji świadczonej przez Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

Z kolei przedsiębiorca może liczyć na:

  • płynny oraz nieodpłatny transfer wyników prac, badań, prognoz oraz analiz;
  • możliwość nawiązania relacji z potencjalnym pracownikiem;
  • budowa pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa;
  • popularyzacja wiedzy o zakresie działania przedsiębiorstwa.

Wszystkie osoby chcące korzystać z przedstawionej bazy zapraszamy do kontaktu z Panią Patrycją Figiel Tel. 774511974 oraz Michałem Kramarzem Tel. 774577861, którzy jako pracownicy tut. Wydziału Gospodarki i Innowacji z chęcią wyjaśnią Państwa pytania oraz będą wspierać w kontakcie na linii student-przedsiębiorca. Serdecznie zapraszamy do współpracy !